Wiadomości z dzielnicy (rok 2016):

Grudzień
(09.12.2016)
W dniu 9 grudnia odbędzie się posiedzenie Rady Dzielnicy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców o godzinie 18 do siedziby Rady

Listopad
(09.11.2016)
Oświetlenie ulicy Hauke-Bosaka zostało wykonane. Włączenie latarni nastąpi po odbiorze technicznym.

(07.11.2016)
Informacja ws. przystąpienia do zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
Pismo    Mapa część I    Mapa część II

(03.11.2016)
Spodziewamy się w niedługim czasie rozpoczęcia prac związanych z montażem oświetlenia przy ul. Hauke-Bosaka. Dokładny termin nie jest jeszcze znany.

Przy ulicy Rogińskiego, Hauke-Bosaka i Dubieckiego nadal trwają prace dotyczące przełożenia instalacji elektrycznej do ziemi.

Październik
(31.10.2016)
Trwają prace związane z remontem chodnika przy ul. Jeziorańskiego

(28.10.2016)
Remont chodników przy ulicach Powstania Styczniowego i Rogińskiego można uznać za zakończony. Pozostają prace estetyczne - wykonanie zieleni, przywrócenie trawników.
Zakończyły się również prace przy wykonaniu brakujących odcinków chodnika przy skrzyżowaniach ulicy Romanowskiego z ul. Ruckiego oraz Bogdanowicza

Wrzesień
(07.09.2016)
Zarząd Dzielnicy zaprasza Mieszkańców, tych starszych jak i młodszych, na spotkanie w ramach projektu "Mapa Sentymentalna Konstantynów".
Widzimy się na placu zabaw przy ul. Romanowskiego w sobotę (10 września) o godz. 16
Z chęcią dowiemy się jakie miejsca w okolicy są ulubione przez mieszkańców, wspólnie powspominamy i będziemy snuć marzenia. Wszystko po to, aby mapa sentymentala dzielnicy Konstantynów była stworzona przez samych mieszkańców.

(06.09.2016)
50% chodników przy ul. Powstania Styczniowego została już wykonanych.

Sierpień
(19.08.2016)
Remont ulic Powstania Styczniowego i Rogińskiego na półmetku. Nawierzchnia została już ułożona. Pozostała kwestia chodników.
W dniu 17 sierpnia został roztrzygnięty przetarg ich remont. Wygrało Przedsiębiorstwo Budowlane Marka Marek Kowalik ul. Startowa 14/38 Lublin
Termin wykonania prac: do 20 października 2016r.
Równolegle będą prowadzone prace związane z modernizacją sieci wysokiego napięcia.

(18.08.2016)
Zachęcamy do włączenia się w projekt Mapa Sentymentalna. Opowiedz nam o miejscu, w którym mieszkasz, o swojej ulicy, podwórku, placu zabaw, o codziennej drodze na przystanek czy szkoły. Razem poszukamy odpowiedzi na pytania: które miejsca są dla nas ważne i lubiane, które mają niewykorzystany potencjał, które są nielubiane, a które zapomniane? Będziemy z Wami rozmawiać, zaprosimy Was na spacer, dzieciom umożliwimy narysowanie ich ulubionych miejsc. Wnioski chcemy zebrać w formie Mapy Sentymentalnej i oddać w Wasze ręce.
Obserwujcie nas na Facebook: Mapa Sentymentalna Konstantynów.
Realizacja projektu od lipca do listopada 2016 roku.
Projekt realizowany jest ze środków Miasta Lublin w ramach programu Dzielnice Kultury.
Realizatorem projektu jest Lubelska Grupa Badawcza.

Lipiec
(25.07.2016)
Rozpoczął się remont ulicy Rogińskiego. Ta inwestycja jak również przebudowa ulicy Powstania Styczniowego to wielki sukces obecnej Rady Dzielnicy jak również Społecznego Stowarzyszenia "Konstantynów

(24.07.2016)
Na placu zabaw przy ul. Romanowskiego gościliśmy Cyrk Podórkowy. Mieszkańcy tak jak i pogoda dopisali w 100%! relacja z występu

(13.07.2016)
Cyrk podwórkowy - wydarzenie w ramach Carnavalu Sztukmistrzów - zawita do naszej dzielnicy! W tym roku nasza dzielnica jako pierwsza w mieście została zgłoszona przez Zarząd do udziału w tym przedsięwzięciu. Impreza odbędzie się 24 lipca o godz. 19:30 na terenie zielonym przy ul. Romanowskiego (teren przy placu zabaw). Szczegóły wkrótce

(08.07.2016)
Rozpoczął się pierwszy w historii kapitalny remont ulicy Powstania Styczniowego.
Remont ulicy Krasińskiego trwa.

Czerwiec:
(20.06.2016)
Planowany remont ulic Powstania Styczniowego i Rogińskiego przewidziano na przełomie czerwca i lipca br. Remont podzielony będzie na II etapy w związku z modernizacją linii energetycznym. I etap: nawierzchnia ulic, II etap: remont chodników po przeprowadzonych pracach związanych z liniami wysokiego napięcia.

Najbliższe posiedzenie Rady Dzielnicy odbędzie się 30 czerwca o godz. 18. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.

(16.06.2016)
Ogłoszono przetarg na remont ulicy Struga

Maj:
(30.05.2016)
Pierwsza inwestycja z rezerwy celowej została wykonana: ciąg pieszy pomiędzy ul. Śnieżyńskiego, a al. Kraśnicką. Z przeznaczonej kwoty udało się wykonać również niewielki odcinek chodnika pomiędzy posesjami ul. Śnieżyńskiego 31 i 33

(12.05.2016)
Przedstawiamy projekt skweru przy pomniku Powstańców Styczniowych - skrzyżowanie al. Kraśnickiej i Bohaterów Monte Cassino, Krasińskiego): PROJEKT

(10.05.2016)
Zarząd Dzielnicy Konstantynów organizuje spotkanie dotyczące bezpieczeństwa i oszustw dotykających osoby starsze. Obecni będą przedstawiciele Policji z Komisariatu VII oraz Straży Miejskiej.

Spotkanie odbędzie się 17 maja (wtorek) o godzinie 17 w siedzibie Rady Dzielnicy.


Kwiecień:

(25.04.2016)
Zakres robót - Remont ulicy Rogińskiego link
Zakres robót - Remont ulicy Powstania Styczniowego link

(23.04.2016)
Wraz z p. Markiem Kościukiem - członkiem Stowarzyszenia Forum Rozwoju Lublina czuwamy nad bezpieczeństwem w naszej dzielnicy. Do tej pory oprócz doświetlenia skrzyżowania Rogińskiego-Dubieckiego udało się zamontować:
- wysięgnik z oprawą na słupie przy skrzyżowaniu ulic Romanowskiego i Borelowskiego
- przy ul. Frankowskiego wymieniono wysięgnik na dwuramienny i założono drugą oprawę na przejście piesze do al. Kraśnickiej (przy Klinice Weterynaryjnej)
- przy ul. Kruka zamontowano wysięgnik z oprawą na słupie między skrzyżowaniami z ul. Powstania Styczniowego i Borelowskiego
- przy skrzyżowaniu ulic Kruka i Borelowskiego zamontowano drugi wysięgnik z oprawą oświetleniową
- przy ul. Parady zamontowano wysięgnik z oprawą na pierwszym słupie energetycznym za ul. Romanowskiego

(22.04.2016)
Rusza przetarg na remont ulic Powstania Styczniowego i Rogińskiego. link

(20.04.2016)
Skrzyżowanie ulic Rogińskiego i Dubieckiego zostało doświetlone

(06.04.2016)
Odbyły się zorganizowane przez Zarząd Dzielnicy konsultacje pomiędzy mieszkańcami ulic Morelowej i Śnieżyńskiego oraz przedstawicielami Zarządu Dróg i Mostów.
Z informacji dodatkowych: ulica Śnieżyńskiego ma zostać przebudowana na odcinku od ul. Wojciechowskiej do nowopowstającego sklepu "Aldik"
Plan przebudowy ulicy Śnieżyńskiego: mapa
Plan zjazdu z al. Kraśnickiej: mapa

Marzec:

(29.03.2016)
W dniu 6 kwietnia o godz. 17 w siedzibie Rady Dzielnicy Konstantynów odbędzie się spotkanie zorganizowane przez Zarząd Dzielnicy z pracownikami ZDiM i mieszkańcami ulic Śnieżyńskiego i Morelowej w sprawie ochrony przed nadmiernym hałasem spowodowanym natężeniem ruchu na al. Kraśnickiej jak również przedłużenia ul. Boh. Monte Cassino do węzła "Sławin".

(09.03.2016)
Ogłoszenie przetargu na remont ulicy Zygmunta Krasińskiego źródło

Luty:


(18.02.2016)
Wynik posiedzenia Rady Dzielnicy to podział rezerwy celowej na rok 2016:
- oświetlenie ul. Hauke-Bosaka
- remont ciągu pieszego łączącego ul. Śnieżyńskiego z al. Kraśnicką
- wykonanie projektu przebudowy placu zabaw przy ul. Romanowskiego (rozbudowa placu, siłownia, altana)
- wykonanie projektu placu zabaw przy ul. Ułanów
- wykonanie projektu skweru przy pomniku Powstańców Styczniowych (rejon al. Kraśnicka-Bohaterów Monte Cassino-Krasińskiego)
- dokończenie remontu chodnika przy ul. Zana na wysokości akademika UMCS

Wnioski do projektu budżetu miasta:
- remont ul. Konstantynów wraz z budową miejsc parkingowych i brakujących odcinków chodnika
- remont ul. Szwoleżerów (ponowienie wniosku z ubiegłego roku)
- budowa kanalizacji deszczowej w ul. Czarkowskiego

(01.02.2016)
Informujemy, iż oddział Poczty Polskiej przy ul. Szwoleżerów czynny będzie do końca marca br. Działa on jako punkt nadawczy. Odbiory przesyłek odbywać się będzie w oddziałach podanych na awizo. Proszę zwrócić na to uwagę!
Poczta Polska szuka pomieszczenia do wynajęcia o powierzchni 20-30m2 mieszczącego się na parterze z dostępem dla osób niepełnosprawnych.

Styczeń:

(29.01.2016)
Rada Dzielnicy Konstantynów zachęca mieszkańców do składania własnych propozycji do rezerwy celowej na rok 2016.
Wnioski można składać poprzez e-mail lub u Przewodniczącej Zarządu w każdy wtorek (oprócz 02.02.2016r.) w sali nr 3 (Klub Seniora) w kościele Ojców Kapucynów przy al. Kraśnickiej 76 w godz. 16-18